Evlenme Teklifi Farklı Fikirler!

yunuslarla-evlenme-teklifi-7
Evlenme Teklifi Farklı Fikirler!
  • 24 Mayıs 2017

“Heyecanlanırım, Evlenme Teklifini Canlı Canlı Yapamam” Diyenlere Öneriler!

Dizlerinizin üzerine çöküp evlenme teklifi ederken çok heyecanlanacağınızı düşünüyor ve bunun yerine daha farklı bir seçenek mi arıyorsunuz? Hiç merak etmeyin, bir çözüm bulunur.  Bu konuda sizin için derlediğimiz önerilerden birini uygulayabilirsiniz. İşte canlı canlı evlenme teklifi sözlerini söylemeye alternatif olabilecek yaratıcı çözümler:

Karışık kaset yöntemi

80'li yıllarda utandıkları için birbirlerine aşklarını itiraf edemeyen gençler, aşk şarkılarından bir karışık kaset doldurup sevdiklerine hediye ederlermiş. Filmlerde mutlaka görmüşsünüzdür. Ne yazık ki bu yöntemi artık birebir uygulamanız imkansız. Çünkü yıl 2017; ne karışık kaset kaldı, ne de teyp! Ama bu nostaljik romantizmden esinlenmeniz hala mümkün! O'nun en sevdiği şarkılardan bir karışım yapıp kaydedin; en sona da kendi sesinizden “evlenme teklifi” mesajını ekleyin. Konsept tıkır tıkır işlerken, mesela Kız Kulesi'nde siz yemeğinizi yerken, biz arkadan sizin kaydınızı çalmaya başlayalım. Şarkılar bitince banttaki sesiniz sizin yerinize evlenme teklifini etsin, siz de canlı yayın heyecanından kurtulun. Nasıl, güzel fikir değil mi?

Kendi şarkınızı yazın

“Konuşamam ama şahane şarkı söylerim” diyorsanız, işte size kendi şarkınızı söyleme fırsatı. Varsa yeteneğiniz yeni bir beste yapın, yoksa da önemli değil. O'nun en sevdiği şarkılardan birinin sözlerini değiştirerek ve uygun bir yerine “evlenme teklifinizi” yerleştirerek yeni bir şarkı yazabilirsiniz. Yine konsept tıkır tıkır işlerken, örneğin sizin için hazırladığımız teknede O'nunla birlikte yemek yerken, bu şarkıyı söyleyerek evlenme teklifinizi yapabilirsiniz.

Karikatür çizdirin

Dizinizin üzerine çökerek evlenme teklifi edeceğiniz anı hayal ettiğinizde kendinizi komik buluyorsanız, işte tam da bu anı bir karikatüriste çizdirebilir, konuşma balonuna “benimle evlenir misin Selma?” yazdırarak olayı tatlı tatlı komiğe bağlayabilirsiniz. (Selma öylesine seçilmiş bir isimdir, yanlış anlaşılma olmasın. “X” deseydik soğuk olacaktı bu anlatım)

Yine birlikte hazırladığımız konsept tıkır tıkır işlerken, mesela helikopterle Boğaz'ın üzerinde gezerken tam köprüden geçtiğiniz an, bu karikatürü O'nun eline tutuşturabilirsiniz.

Klasik ama etkili bir yöntem; gazete ilanı verin

Yine önceden konseptimizi hazırlayalım. Mesela özel bir akşam yemeği... Siz sıradan bir günde kafede buluşmuş gibi yapın O'nunla. Çaylarınızı söyleyin. Masada gazeteler ve dergiler de olsun. Ama bu gazete ya da dergilerde sizin önceden hazırlattığınız “evlenme teklifi” ilanı yer alsın. İlanı görünce tam duygulanmışken yüzüğü çıkarın, sonrasında sizin için hazırladığımız özel masada akşama romantik yemeğinizle devam edin. Böylece siz yine o heyecandan söyleyemeyeceğinizi sandığınız sözleri canlı canlı söylemekten kurtulmuş olursunuz. Üstelik nostalik bir romantizm temasıyla...

 Sonuç olarak “heyecandan konuşamazsam” diye endişeye kapılmayın. Sizin için en uygun ve en romantik “evlenme teklifi” senaryolarını hayata geçirebiliriz. Yeter ki siz ilk adımı atın....

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img