Evlilik Teklifi Ne zaman Yapılmalı

teklif
Evlilik Teklifi Ne zaman Yapılmalı

Evlilik Teklifi İçin En Uygun Zaman Ne Zaman?

“Evlilik teklifi için en uygun zaman ne zaman?” sorusuna verilecek sabit bir yanıt yok aslında. Çünkü siz de biliyorsunuz ki duygu dünyası bu, ne yapacağı pek belli olmaz!  Bazıları dün tanıdıkları birine yarın evlenme teklifi etmeyi düşünür, bazıları da aradan on sene geçmesine rağmen bir türlü evlilik için ilk adımı atmayı başaramaz. Peki ama nedir bu işin doğrusu?  Aslında evlilik için en uygun zaman, çiftlerin her ikisinin de bu duruma kendilerini hazır hissettikleri  zamandır diyebiliriz. “İyi de ya yanılırsam, ya evlilik teklifi için geç kalırsam, ya erken davranıp her şeyi berbat edersem” diye ısrarla soruyorsanız, ilişkinizdeki bazı sinyalleri takip ederek doğru zamanlamayı yapabilirsiniz.  Peki nedir bu sinyaller?

1- Geleceğe dair maddi planlar yapmaya başladıysanız

Bir çay bahçesinde otururken, ya da denizi seyrederken konu birdenbire örneğin nasıl bir evde yaşamak istediğinize geliyorsa, ilişkinizin evliliğe doğru evrildiğinin en büyük sinyalini almışsınız demektir. Birbirinizden maddi durumunuzu gizlemiyorsanız, geleceğe dair birikimler yapmaya başladıysanız, evlilik teklifi için de heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.

2- “Ben”, “sen” yerini “biz” sözcüğüne bırakmışsa

Konuşmalarınızda birinci tekil şahıstan birinci çoğul şahısa geçmek, “biz” olmak, çok önemli bir aşamadır. Eğer bu yazıyı okuyan bir erkekseniz ve önemli bir maçı izlemek yerine O'nunla vakit geçirmeyi tercih ediyorsanız, ve arkadaşlarınızdan gelen erkek erkeğe takılma tekliflerine “bu akşam ne yapıyoruz, sevgilime sormam lazım” diye cevap veriyorsanız, hemen şimdi evlilik teklifini nasıl edeceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

3- Birbirinizin arkadaşlarıyla, hatta aile fertleriyle zaman geçirmeye başladıysanız

O'nun arkadaşlarıyla tanışmak, O'nun arkadaşlarıyla vakit geçirmek, hatta O'nun ailesiyle tanışmak gibi aşamaları geçtiyseniz, o büyük güne çok yaklaştınız demektir.

4- O'nun “evet” diyeceğini hissediyorsanız

İşte en can alıcı nokta! Evlilik teklifinize “evet” yanıtı alacağınızı hissediyorsanız, artık bu konuda adım atabilirsiniz. Eğer ilişkinizde çok fazla inişler çıkışlar yoksa, bir şeyler yerli yerine oturduysa, sıra evlilik teklifine gelmiştir diye düşünebilirsiniz. Aranız bozukken ilişkinizi kurtarmak için aceleyle bir karar verirseniz, alacağınız yanıt olumlu olmayabilir. Bir ömür birlikte olmayı karşılıklı hissettiğiniz an edeceğiniz teklif, size birlikte geçireceğiniz yaşamın kapılarını aralayacaktır.

Yani ne zaman evlilik teklifi etmeliyim?

Eğer bu noktaya gelmişseniz, yani “ne zaman evlilik teklifi etsem?” diye düşünmeye başlamışsanız, üstelik O'nun gözlerinde de aynı pırıltıyı hissediyorsanız, yani birbirinizi gerçekten sevdiğinize eminseniz, beraber yaşlanmak düşüncesi sizi heyecanlandırıyorsa,

aslında  o merak ettiğiniz zaman gelmiş demektir.  Hatta hemen şimdi hayatınızın en heyecanlı teklifini planlamaya başlayabilirsiniz.

Derin bir nefes alın, haydi o halde plana başlayalım... 

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img