Evlilik Teklifleri

evlilik-teklifleri
Evlilik Teklifleri
  • 24 Eylül 2016

Evlilik tekliflerinde en sık yapılan hatalara siz düşmeyin!

Evlilik teklifleri, mutlu sonla bitmesi beklenen romantik masallar gibidir. Masalın beyaz atlı yakışıklı prensi, saçları rüzgarda uçuşan güzeller güzeli prensesin önünde diz çöker ve bir ömür boyu beraber olma isteğini prensese fısıldar. Sonrası ise romantizm... Fakat gerçekte her zaman evlilik teklifleri ne yazık ki peri masalları gibi bitmeyebiliyor. Hikayenin esas kahramanı erkek öyle hatalar yapıyor ki, o özel gün beklenen gibi sonuçlanmıyor. Bazen heyecandan, bazen yeterince iyi plan yapmamaktan kaynaklanan hatalar, evlilik tekliflerini komediye ve hatta trajediye dönüştürebiliyor.

Tanıştık, haydi evlenelim!

Tamam sizinkisi ilk görüşte aşk olabilir. Zaman kaybetmek istemiyor da olabilirsiniz. Ama unutmayın ki, erken yapılan evlilik tekliflerinin hüsranla sonuçlanma olasılığı da yüksektir! Önce birbirinizi gerçekten tanıyıp birlikte yaşlanmayı istediğinizden emin olmanız gerekir. Ölçün, tartın, acele etmeyin.

Evlilik teklifiniz O'nu utandırmasın!

O'nunla evlenmek istediğinizi bütün dünyaya haykırmak, bu coşkuyu tanıdık tanımadık herkesle paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Hatta televizyon kanallarıyla anlaşıp milyonlara da bu anı gösterebilirsiniz. Peki ama O bunu ister mi?  Bu çok hassas bir konu. “İkinizin olduğu ortamda mı, yoksa gerçekten açık alanda mı evlililik teklifi  etmek en doğrusu?” sorusunu kendinize sorun. Şüpheniz varsa, O'nun en yakın arkadaşlarına danışın. Ya da çaktırmadan fikrini öğrenmek için, O'na bu konuda bazı videolar izletip tepkisini de ölçebilirsiniz.

Yüzüğü yemeğin içine, içkinin içine saklamayın!

Açıkçası yüzüğü şampanya kadehine ya da pasta dilimine saklamak, eski filmlerde kaldı. Biraz daha yaratıcı olabilirsiniz. Üstelik “Ya yüzüğü yutarsa!” stresini bütün gece yaşayarak kendinize niye yazık edesiniz ki. Hem gerçekten de ya yutarsa! Soluğu nikah salonu yerine hastahanede almak da var!

Heyecan olsun diye stres yaratmayın!

Evlilik teklifiniz sürpriz olsun diye çok uçlarda gezerek ekstra stres yaratmayın. Örneğin yükseklik korkusu olan kız arkadaşınıza helikopterde ya da balonda evlilik teklif etme düşüncesinde ısrarcı iseniz, sonuç sizi üzebilir! Daha da kötüsü ise, O'ndaki yükseklik korkusunu sizin bilmemenizdir!

Herkesin bildiği evlilik teklifleri sürpriz değildir!

Hazırladığınız sürpriz evlilik teklifi detaylarını ne kadar çok insan bilirse, sürprizin o kadar çok   bozulma riski var demektir. Sadece hazırladığınız senaryoda yer alacak kişiler bilsinler, hatta o nların da her detayı bilmeleri gerekmez. Rollerini ezberletin yeter! Unutmayın, bu sürprizi çift olarak yakınlarınıza açıklamak çok daha güzel ve eğlenceli olacaktır.

Yüzüksüz evlilik teklifi olmaz!

Elbette sizin aşkınızı ilan etmenizin karşılığı mücevherlerle ölçülemez. Ama evliliğin sembolik anlamı da yüzüktür. Bu nedenle maddi değeri ne olursa olsun, aşkınızı sembolize eden bir yüzük almadan evlilik teklifi etmeyin. Özenle seçtiğiniz yüzüğü o an yanınızda bulundurmayı unutmuş olmanız ise tam bir fiyasko nedenidir!

Romantizm şart!

Her ne kadar romantizmden uzak bir çift olduğunuzu iddia etseniz de, evlilik teklifi anını fitness salonunda ya da hamburgercide sıradan bir günün sıradan temposu içine sığdırmayın. Siz her ne kadar kabul etmeseniz de, içinizde bir yerlerde gizlenen ve cesurca açığa çıkarılmayı bekleyen romantik bir yan mutlaka vardır.  

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img