Evlilik Yüzüğü İle En Güzel Selfie Nasıl Çekilir ?

evlilik-teklifi-yuzugu
Evlilik Yüzüğü İle En Güzel Selfie Nasıl Çekilir ?
  • 24 Ağustos 2017

Evlilik yüzüğü ile en güzel selfie nasıl çekilir?

Sürpriz evlenme teklifini aldınız. Parmağınızda ışıl ışıl parlayan yüzüğün fotoğrafını çekerek bu güzel olayı sosyal medyada paylaşmak istiyorsunuz. Bir dakika durun! Bu özel fotoğrafınızın hem güzel çıkması, hem de akıllarda kalıcı olması için size bazı önerilerimiz var:

1- Parmaklarınız kameraya hazır olsun!

Nasıl ki yüzünüzün fotoğrafını çekmeden önce saçlarınızı tarıyor ve makyajınızı düzeltiyorsanız, evlilik yüzüğü ile fotoğraf çekmeden önce de parmaklarınızı kameraya hazırlamanız gerekiyor. Öncelikle manikür yaptırın, yüzüğün ışıltısını ön plana çıkarmak için abartılı bir oje yerine daha soft bir oje tercih etmeye özen gösterin. Ellerinizin pürüzlerini gideren bir krem kullanın.

2- Parmağınızdaki diğer yüzükleri ve saatinizi çıkarın!

Paylaştığınız fotoğrafı görenlerin kafasını karıştırmamak için parmaklarınızdaki diğer yüzükleri çıkarın. Aksi takdirde diğer yüzüklerin evlilik yüzüğünüzden rol çalıp yüzüğünüzü gölgede bırakması riski oluşabilir! Aynı şey saatler için de geçerli. Saat büyük olduğu için yanlış bir odak noktası oluşturabilir. Evlilik teklifi aldığınızı anlatmak için çektiğiniz fotoğrafa “yeni saatin çok güzelmiş” yorumları almayı istemezsiniz öyle değil mi!

3- Arka plana dikkat!

Çekeceğiniz fotoğrafta çok karmaşık bir arka plan ya da manzara olursa, yüzüğü yeterince vurgulayamazsınız. Bu nedenle seçeceğiniz arka planın görüntü netliğini iyi ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Ya da sade bir arka fon tercih edebilirsiniz.

Evlenme teklifinin nerede yapıldığı ile ilgili ipuçlarını fotoğrafın arka planında kullanmak, fotoğrafınızı daha anlamlı kılar. Örneğin teknede evlenme teklifi aldıysanız, arka fonda denizi kullanabilirsiniz.

Çekeceğiniz karede, evlilik teklifini çağrıştıran çeşitli objelere de yer verebilirsiniz. Örneğin bir düğün dergisi, çiçekler, mücevher kutusu, kadehler gibi objeler kullanarak çekeceğiniz fotoğrafa ekstra anlam yükleyebilirsiniz.

4- Fotoğrafın ışığına dikkat edin

 Evlilik yüzüğü ile çekeceğiniz elinizin fotoğrafta güzel çıkması için mümkün olduğunca doğal ışıktan yararlanın. Loş bir odada ya da yapay ışıklandırmada çekeceğiniz fotoğrafta kötü görünen gölgeler olabilir. Bu riski göze almayın. Eğer açık havada değilseniz, fotoğrafı cam kenarında çekmeye özen gösterin.

5- Doğru açıyı yakalayana kadar denemeye devam!

Eğer karşıdan çekilen fotoğraflarda ellerinizin görüntüsünü beğenmiyorsanız, farklı açılardan bol bol görüntü almaya devam edin. Elinizi sağa sola çevirerek, değişik şekillere sokarak en güzel pozu yakalayabilirsiniz.

7- Fotoğrafta O da olsun!

Evlilik yüzüğü fotoğrafını çekerken müstakbel eşinizi yaratıcılığınızı kullanarak fotoğrafa dahil edebilirsiniz. Örneğin parmaklarınızın geri planında, ya da sizin elinizi tutarken mükemmel kareler yakalayabilirsiniz.

8- Zoom yapmayın

Telefonunuzun yakınlaştırma ayarını yani “zoom” özelliğini kullanırsanız, fotoğrafın görüntü kalitesi düşebilir. Bunun yerine kamerayı yarım kol uzaklıkta tutarak yakın çekimde kaliteli görüntü yakalamayı deneyebilirsiniz.

9- Paylaşmadan önce fotoğrafı düzenleyin

Evlilik yüzüğü fotoğrafınızı sıradan fotoğraflar gibi çeker çekmez hemen paylaşmayın. Seçtiğiniz fotoğrafı mutlaka çeşitli düzenleme araçlarıyla kontrol edin. Kontrast, doygunluk, netlik, parlaklık gibi ayarları yaptıktan sonra hala içinize sinmeyen bir şeyler varsa,  filtreler kullanarak en güzel görüntüyü yakalayabilirsiniz. 

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img