Unutulmaz Filmlerden Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri

surpriz-evlilik-teklifi-organizasyonu-12
Unutulmaz Filmlerden Unutulmaz Evlilik Teklifi Sahneleri
  • 14 Kasım 2017

Unutulmaz filmlerden unutulmaz evlilik teklifi sahneleri

Romantik filmlerdeki sürpriz evlilik teklifi sahnelerini adeta büyülenerek izleriz. Hatta bazılarımız bu romantik sahneler karşısında göz yaşlarını da tutamaz. Filmlerde genellikle kahramanımız, sevgilisine herhangi bir anda aniden duygularını dile getirir, sevgilisi ise ne yapacağını şaşırır.  Bazı filmlerde ise gerçekten de peri masallarını kıskandıracak bir manzara ve müzik eşliğinde romantizm çıtasının yükseldiğine şahit oluruz. Biz de bu yazımızda, defalarca izlesek de bıkmayacağımız harika üç filmden harika evlenme teklifi sahnelerini sizler için derledik. İşte ilham alınası müthiş sahneler:

Love Story (Aşk hikayesi)

Filmini olmasa da şarkısını hemen hemen herkesin bildiği, tüm zamanların en ikonik filmlerinden olan Love Story'de tutkulu bir aşka tanık oluruz. Kahramanımız göz yaşları içinde evlilik teklifi ederken sadece şunu söyler: “Çünkü...” Sizce de sürpriz evlilik teklifine yakışan daha güzel bir bahane olabilir mi...

When Harry Met Sally (Sally Harry İle Tanışınca)

Unutulmaz repliğiyle gerçekten de müthiş ve etkileyici, özellikle zamanlamasıyla sürpriz olan evlilik teklifi sahnesi yer alır filmde. Yılbaşı gecesi geri sayım başlamıştır. İşte tam da o anda Harry, Sally'ye kesinlikle ilham alınası, hatta kopya çekilesi müthiş bir konuşma yapar. Konuşmasına Sally'de sevdiği bütün özellikleri sıralayarak başlar. Ve sözlerini şöyle bitirir:

         “...Ömrünün kalanını geçirmek istediğin birini bulduğunda, ömrünün kalanının hemen başlamasını istersin. İşte bu nedenle şu an buradayım...”

Stepmom (Omuz Omuza)

Bu unutulmaz filmde, Luke gelecekteki çocuklarının annesi Isabel'e bir yüzük kutusu uzatır. İçinde yüzük yerine, bir yumak olan bir kutudur bu. Luke ipliğin ucunu Isabel'in parmağına dolar ve yumağı yavaş yavaş açmaya başlar. Yumak bitince en sondaki yüzük iplikten kayarak Isabel'in parmağına ulaşır. Yumak çözülürken romantik sözler dökülür ağzından kahramanımızın:

         “... İnsan, seçtiği kişiye ömrü  boyunca bağlı kalmalı. Her şey zorlaştığında, neredeyse vazgeçecek gibi hissetse dahi o karara bağlı kalmalı! O bağ sadece bir iplik olsa bile, ona tutunmalı... Ben bu iplerin kopmasına asla izin vermeyeceğim. Benimle evlenir misin?...”

Yani aşk bir seçimdir, evlilik ise o seçime bağlılık sözü vermektir. Hazırsanız, ne duruyorsunuz...

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img