Evlilik Teklifi Ederken , Yüzük Ölçüsü Çaktırmadan Nasıl Öğrenilir ?

yatta-evlilik-teklifi-7-1024x768
Evlilik Teklifi Ederken , Yüzük Ölçüsü Çaktırmadan Nasıl Öğrenilir ?
  • 14 Ekim 2017

Çaktırmadan yüzük ölçüsü nasıl öğrenilir?

O'na sürpriz evlilik teklifi etme aşamasına geldiniz. Planları yaptınız, hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Bir dedektif gibi davranıp nasıl bir evlilik yüzüğü istediğini bile öğrendiniz. İnsanlık için küçük, ama sizin için büyük bir sorununuz kaldı geriye. Acaba müstakbel eşinizin yüzük ölçüsü nedir?

Sürpriz evlilik teklifi yapmanın hem zorlu, hem de eğlenceli yanı kuşkusuz ki sürprizi bozmamak! Eğer yüzük ölçüsünü merak ettiğinizi anlarsa, bir çuval incir berbat olabilir. Oysa biraz kurnaz davranarak, biraz içinizdeki oyuncudan yardım isteyerek ve denenmiş bazı taktikleri uygulayarak bu sorunu aşabilirsiniz. Peki ama nasıl? İşte çaktırmadan yüzük ölçüsü almak için bazı yöntemler:

1- Yüzüklerinden birini ödünç alın

Elbette akla gelen ilk yöntem, parmağına uyan başka bir yüzüğünü bir süreliğine ödünç almak. Aslında bu yönteme ödünç almak yerine “gizli gizli almak” desek daha doğru olabilir. Çünkü “bana yüzüğünü verir misin?” derseniz sürpriz evlilik teklifini unutun! Bu durumda yapılacak şey belli; ama hiç kolay değil! Odasına gizli gizli girip mücevher kutusundan yüzüğünü alabilirsiniz. Ya da lavaboda ellerini yıkarken yüzüğünü çıkarmasını beklemeniz lazım. Eğer bir kız kardeşi varsa, ve aranız iyiyse, ondan rica ederek kendinizi riske atmasanız en güzeli!

Yalnız ölçü için ödünç aldığınız yüzüğü hangi eline ve hangi parmağına taktığına mutlaka dikkat edin. Çünkü sağ ve sol el parmakları farklı kalınlıklarda olabilir. Yüzüğü ödünç aldıktan sonra en doğru yöntem, bir kuyumcuya götürerek hassas ölçüm yaptırmaktır. Eğer buna vaktiniz yoksa, örneğin lavaboda yüzüğü hemen yerine koymak zorundaysanız, bir kağıda yerleştirerek çevresini kalemle çizebilirsiniz. Bu ikinci yöntem yeterince iyi sonuç vermeyebilir, ama hiç yoktan iyidir.

2- Arkadaşlarından yardım isteyin

Bu yöntem kulağa kolay geliyor. Ama riski var! Yardım istediğiniz arkadaşınız, sürpriz evlilik teklifi planınız hakkında açık verebilir. O yüzden yardım isterken renk vermeyecek olan, ağzı sıkı bir arkadaş seçmeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Eğer daha önce yüzük hediye etmiş bir  yakın arkadaşını ya da akrabasını bulabilirseniz, işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Ya da yakın zamanda nişanlanan arkadaşınızdan, yüzüğünü müstakbel eşinize denetmesini isteyebilirsiniz. Yardım edecek arkadaşınızla birlikte kendilerine gümüş yüzük seçebilirler mesela... Yaratıcı düşününce çareler tükenmiyor!

3- Ağzından laf almak 

Bu yöntem gerçekten beceri gerektiriyor. Yani sürpriz evlilik teklifi yapmak istediğinizi çaktırmadan konuyu yüzüklere, yüzük ölçülerine getirecek ve ağzından bilgi alacaksınız!Yaratıcı olun. Mesela anneniz ya da kız kardeşinize yüzük almak istediğinizi, ya da yakın arkadaşlarınıza evlilik hediyesi almak istediğinizi söyleyip kendisinden yardım isteyebilirsiniz. Fakat çok dikkatli ve doğal olmalısınız. Yapacağınız en küçük falso, bütün sürprizi bozabilir!

Tıkla Ara Whatsapp Email Gönder
img